najedź myszką na kółeczko obok

TURNUS


Jasień

Realizator: Stowarzyszenie Teatr Wiczy

Termin: 6-19 sierpnia 2012 r.
Uczestnicy: młodzież w wieku 13-20 lat

„Teatralny puls Kaszub” to półkolonie artystyczno - edukacyjne i świetna zabawa w czasie wolnym dla młodzieży w Gminie Czarna Dąbrówka i gminach sąsiednich. Tematem półkolonii będzie kultura kaszubska i jej powiązania z kulturą reszty Polski i Europy. Młodzi artyści będą tworzyli widowisko „Nowy Remus“, wykorzystując środki artystyczne teatru plenerowego: działania grupowe, animację dużych form lalkowych, interakcje z widzem, formy muzyczne, happening. W pracy nad spektaklem będziemy inspirować się tekstem Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remùsa“ (Życie i przygody Remusa). Ta epopeja kaszubska, będąca jednym z najpiękniejszych utworów literackich Kaszub, wypełniona jest wątkami baśniowymi, mitycznymi i informacjami na temat kultury kaszubskiej i ogólnoświatowej. Inspiracja tym tekstem będzie pretekstem do przekazania uczestnikom projektu wiedzy o kulturze lokalnej i światowej, wzmocni ich samoświadomość.
Przedstawienie zaprezentujemy dwukrotnie: w Jasieniu i w Mikorowie. Oprócz tego stworzymy akcję happeningową – zapowiedź przedstawienia, spotkamy się na ognisku integracyjnym.

Tytuł prezentacji i termin:
„Nowy Remus”
18 sierpnia 2012 r., godz. 20:00, Jasień, przy WDK
19 sierpnia 2012 r., godz. 14.30, Mikorowo

Kontakt:
Stowarzyszenie Teatr Wiczy
ul. ,
tel.
e-mail:
www.
 ________________________________________
PROWADZĄCY WARSZTATY:


Jaromir Schroeder
- absolwent WSP w Słupsku, Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku „Sztuka, plastyka, muzyka”, WSP UMK w Toruniu - muzealnictwo. Instruktor teatralny, muzyk, prezes Stowarzyszenia KIETA (Kaszubski Instytut Edukacji Teatralno–Artystycznej).  Laureat m.in. Specjalnej Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego, wyróżnienia i medalu im. Zygmunta Glogera za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury. Niektóre projekty: Biesiada Teatralna, Pobocza Folku, Młodzież Pogranicza, Letnia Akademia  Teatralna, projekt artystyczno–edukacyjny „Remusonalia”, projekt badawczo–artystyczny Cassubia Incognita, projekt Cassubia Cantat.


Radosław Garncarek
- aktor teatralny i filmowy, happener. Absolwent PWSFTiT w Łodzi, wydział aktorski. Aktor Teatru Wilama Horzycy w Toruniu, aktor Teatru Wiczy. Prowadził "Próby otwarte, czyli interaktywne czytania dramatów" w Saloniku Artystycznym "Maska" przy Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu. Prowadzi niezależną grupę stepującą "TaP.aP" przy Teatrze Wiczy.


Radosław Smużny
– aktor teatralny i filmowy, happener, instruktor teatralny, animator kultury, aktor Teatru Wiczy, uczestnik wielu projektach społecznych i artystycznych. Na stałe związany z projektem Instytut B61, ostatnio współpracuje z Teatrem Miniatura, gdzie gra w spektaklu „Thermidor roku 143“. Na ekranie można go zobaczyć m. in. w filmach Petera Weira "Pan i władca: Na krańcu świata" i "Niepokonani". Laureat Flisaka Festiwalu Tofifest 2007 za działalność na polu propagowania filmu amatorskiego w regionie.


Dominik Smużny
- rzeźbiarz, performer, instalator, konstruktor, zajmuje się scenografią filmową i teatralną, stale współpracuje z Teatrem Wiczy m.in. prowadząc warsztaty scenograficzne, współtwórca Instytutu B61, w którym aktywnie tworzy realizacje dotykające wybranych zagadnień łączących naukę ze sztuką, obecnie zaangażowany w projekt filmowy ''Panoptikon" opowiadający historię Torunia XX-ego wieku, gdzie odpowiada za scenografię i kostiumy.


Anna Kurdubska
- studentka matematyki na UMK w Toruniu, stale współpracuje z Teatrem Wiczy m.in. podczas warsztatów teatralnych czy w ramach projektów „Step by step”, „Teatr Wiczy tournée“, „Polish ABC. Art Becomes Closer“. Kształci się w dziedzinie życia teatralnego, m.in. uczestniczy w cyklu warsztatów teatralnych w projekcie „Teatr i edukacja”, organizowanych przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, do niedawna była słuchaczem Lart Studia w Krakowie.


Krystian Wieczyński
– instruktor ds. teatru w WOAK, aktor, animator kultury. Od początku swojej działalności artystycznej jest związany z Teatrem Wiczy, współpracuje z twórcami artystycznego projektu edukacyjnego Instytut B61. Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Drugi reżyser filmów „Hakerzy Wolności” i „Panoptikon”. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność kulturalną, Nagrody Prezydenta Miasta Torunia za działalność na polu teatru, Flisaka Festiwalu Tofifest 2007 za działalność na polu propagowania filmu amatorskiego w regionie, Krawatu Kulturalnego Torunia 2011 w dziedzinie film i teatr. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku młodzieżowego.

 


PARTNERZY:

 

Drukuj


Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra

BLOG